Lviv

Lviv Hakkında

Lviv Ukrayna için kültür ve turizmin başkentidir.Her yönüyle bir Avrupa kenti olan şehir Unesco Koruması altındadır. Rynok Square şehrin en ünlü meydanıdır, meydanı 16-17.yy’a kadar uzanan 50 benzersiz yapı çevreler. Yüzyıllar boyunca farklı mimarı tarzların etkisinde kalmıştır. Meydanın her köşesinde mitolojik heykeller vardır.(Diana-Neptün-Adonis ve Amphitria)

Antik Sokaklarında keyifli yürüyüşler yaparken birbirinden güzel temalara sahip şehrin sembolü haline gelmiş işletmelerden birinde çeşitli aromalarla lezzet şölenine dönüşen aromatik kahvelerinin tadına bakabilirsiniz. Zengin Aromatik Kahve çeşitleriyle yıl içerisinde birçok etkinlik kahve çeşitleriyle ilgili temalar üzerine kuruludur. Şehrin sokaklarında dolaşırken kahve tutkunu iseniz, kahvenin keskin kokusu sizi kendine çekecektir. Bahar ayları ile birlikte şehir merkezinde bulunan kahve evlerinden birinde kahvenizi yudumlarken Jazz Müziği dinleyebilir. Belediye Önünde bulunan dans pistine yakınsanız Latin danslarını seyredebilirsiniz.

Farklı toplulukların barış ve kardeşlik etrafında nasıl mutlu, huzurlu, dayanışma içinde sağlam ilişkiler kurduğunu gözlemleyebilirsiniz.

Lıçakivskiy mezarlığında Lviv ‘in tarihini oluşturan yazarların, heykel tıraşların, Ünlü ailelerin aile kabristanlarını, yaşanan acıların siluetini incelikle yapılmış halini görebilirsiniz.

Ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri mutlaka Opera Binasıdır. Cepheleri heykellerle donatılmış, Avrupa’nın en iyi operalarından biridir. Ermeni kilisesise önemli yerlerindendir.

Ülke
Ukrayna
Dil
Ukraynaca
Nüfus
860.000
Para Birimi
Ukrayna Grivnası