Belgrad

Belgrad Hakkında

Belgrad Sırbistanın başkenti ve en büyük şehridir. Güneydoğu Avrupanın en büyük şehirlerinden biri olan kentin adı Beyaz Şehir anlamına gelmektedir.Şehir zengin tarihiyle,dokusuyla,güvenilir samimi yapısıyla her yeni misafir için iyi bir ev sahibidir. Bizimle birlikte şehrin zengin, çalkantılı geçmişi, coğrafi konumu ve stratejik önemini öğreneceksiniz. Tuna ve Sava nehirleri, etkileyici St Sava Kilisesi gibi ve Titonun evinden geçerken Josip Broz’un bir yandan onu çok severken diğer yandan da neden bu kadar nefret ettiğini göreceksiniz.

Birçok insan Belgrad sokaklarına aşık. Belgrad’da gezilecek önemli turistik yerlerin bir çoğu şehir merkezinden yürüme mesafesindeler ve birbirine yakın mesafededir. Bir çok yeşil alan ve park sahip Belgrad, camii, kilise, anıt, heykel ve çeşmeleri ile de güzel bir şehirdir. Gezilecek yerlerin başında Kale Meydan, Knez Mihailova,Cumhuriyet Meydanı,Terazije Meydanı,Skadarlija,Nicola Tesla Müzesi,Aziz Sava Kilisesi,Bayraklı Cami gelmektedir.

Belgrad dışında bir şey görmek isteyenler için Karlovça ve Novi Sad gezileri büyüleyicidir. Gezi boyunca bağcılığın ne kadar çok ve önemli olduğu göreceksiniz. Sremski Karlofça Sırp tarihi ve tarih için çok önemli bir şehir. Voyvodina eyaletinin Novi Sad şehri muhteşem manzarası ve tarihi dokularıyla etkileyicidir.

Ülke
Sırbistan
Dil
Sırpça
Nüfus
1,339 milyon (2010)
Para Birimi
Sirbistan Dinarı